WOLONTARIAT

Buduj z nami!

Praca ochotnicza to wyraz miłości. Ochotnicy z definicji nie otrzymują wynagrodzenia w postaci pieniędzy. Ich "zapłatą" jest satysfakcja płynąca z przekonania, że przez pracę wyrażają miłość i troskę o innych, jak również wiarę. Domy budowane przez Habitat powstają dzięki pracy wolontariuszy. Bez nich nie moglibyśmy zbudować ani jednego mieszkania. Nasza budowa jest prowadzona w technologii, która pozwala na pracę osób, które nigdy nie miały z budownictwem do czynienia - wystarczy, że potrafią przybić gwóźdź młotkiem!

Na naszej budowie pracują przyszli właściciele, studenci Politechniki Śląskiej, uczniowie Technikum Budowlanego, wolontariusze zza granicy: uczestnicy obozów Globalnej Wioski, uczniowie Szkół Międzynarodowych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wyrazić swoją miłość i wiarę poprzez konkretną pomoc dla innych. Praca z nami przynosi wiele dodatkowych korzyści: ciekawe towarzystwo, zdobywanie umiejętności budowlanych, okazja do szlifowania języka angielskiego (szczególnie latem). Chętnych prosimy o kontakt z Biurem: tel. 32 232 44 16 gliwice@habitat.pl

Można również pomagać budować domy w innych krajach poprzez uczestnictwo w programie Global Village (informacje o programie Global Village).